Ortak ödeme kavramını değiştiriyoruz

Harcama öncesi katılımcıları ekle, tutarları belirle harcamanı sonra yap. Ödemeyi işlem anında katılımcılardan alalım.

Yeni bir ortak ödeme deneyimi Yapacağın ortak ödemeyi katılımcıları ile oluştur. Katılımcılar onay verdikten sonra harcamayı yapabilirsin.
Takip Böl Böl ödemeye katılım durumlarını uygulama veya internet şube üzerinden takip edebilirsin.
Kolay Sadece işlem sırasında kullandığın şifreni değiştirerek işlemini Harcamadan Böl Böl’de ile yapabilirsin.
ÖZELLİKLER

Ortak ödeme artık daha kullanışlı

Harcamadan Böl Böl

Harcama yapmadan önce katılımcıları ekle, tutarı bölüştür, işleme özel bir şifre belirle. Katılımcılar Böl Böl ödemeyi kabul edince harcamanı yapabilirsin.

Özel şifre ile işlem

İşlem anında Harcamadan Böl Böl ile ödeme oluştururken seçtiğin kartı ve şifreyi kullandığında ödemeyi tanımladığın ortak ödeme üzerinden yapabilirsin.

Böl Böl

Harcamayı yaptıktan sonra istediğin kişileri seçerek ortaklaşa ödeyebilirsin.

MERAK EDİLENLER

Böl Böl Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıdaki başlıklarda Böl Böl hakkındaki soru ve cevaplarına yer verdik. Cevabına ulaşamadığın bir soru var ise bize [email protected] mail adresi üzerinde iletebilirsin.

Harcamasız ortak ödeme yapacağınız bir harcamanın işlem anında katılımcılardan alınacak şekilde yapılmasını sağlar. Harcama yapılmadan harcama tutarına göre kişilere belirlenen tutarlarda davet iletilir. Bu davetin onaylanması halinde kişiler harcamadan böl böl özelliğine dahil olur. Harcama işleminin Böl Böl tanımında belirlenen kart ve şifre ile yapılması ile sistem onaylayan kişilerden belirlenen tutarlarda işlem yapmaya çalışır. Başarılı olunması durumunda harcama işlemi onaylanır.

Eksik tutar Böl Böl ödeme başlatan kişi hesabından tahsil edilmeye çalışılır. Eğer yeterli bakiye var ise işlem onaylanır. Katılımcıların yetersiz bakiye sebebi ile ödemeye dahil olmamaları Böl Böl ödeme üzerinde gösterilir. Katılımcıya ödemenin alınamadığı konusunda bildirim gönderilir.

Bu durumda onay bildirimi “ödeme yap” şeklinde değişmektedir. Ödeme yap seçeneğine tıklandığında belirlenen tutar harcama talebini oluşturan kişiye gönderilir.

Bir harcama seçilir ve bu harcama üzerindeki tutar sistem tarafından otomatik bir şekilde katılımcılar arasında bölüştürülür. Dilersen Böl Böl ödemeye kendini dahil edebilir veya dışında bırakabilirsin. Kişi bazında tutarları belirleyebilirsin. Böl Böl ödeme tanımlandığında ilgili tutarlar belirlediğin kişilere Böl Böl ödeme bildirimi olarak gönderilir. Bu bildirimlerin onaylanması halinde talep edilen tutarlar hesabına aktarılır. Böl Böl ödeme onaylama durumlarını kişi bazında takip edebilirsin.

En fazla 50 kişilik Böl Böl ödeme oluşturabilirsin.

Eklediğin kişi FUPS kullanıcısı olmaması durumunda da Böl Böl ödemeye ekleyebilirsin.

Harcamasız Böl Böl olması durumunda ödeme yapılana kadar FUPS kullanıcısı olmayan katılımcıya bir bildirim yapılmaz. Ödeme gerçekleştikten sonra ise kişiye bir ödeme linki iletiyoruz. FUPS kullanıcısı olmadan da bu link üzerinden kendine düşen payını kredi/banka kartı ile ödeyebilir.

Böl Böl ödeme olması durumunda ise kişiye ödeme linki gönderilir. FUPS kullanıcısı olmadan da bu link üzerinden katılımcı payını kredi/banka kartı ile ödeyebilir.

Tanımlanmış bir Böl Böl ödemeye kişi eklenememektedir. Fakat kişi çıkarılabilir. Kişi çıkarmak için tanımlanan Böl Böl tanımı üzerinden kişi alanındaki düzenle butonuna basılır. Kişileri düzenle ekranı üzerinden kişilerin sola çekilmesi ile çıkan sil butonu ile kişi silinebilir.

Evet. Tanımlanan Böl Böl ödeme işlemi üzerinde düzenle butonuna basılır. Açılan sayfadaki kişiler alanında bulunan düzenle butonuna basılınca kişileri düzenle sayfası açılır. Bu alanda bulunan tutarlar değiştirilebilir.

Aşağıdaki durumlarda tutarlarda güncellemeye izin verilmemektedir;

  • Katılımcı işlemi reddettiyse
  • Katılımcı işlemi kabul ettiyse
  • Kişilere paylaştırdığınız toplam tutar ortak ödeme tutarından fazla ise
  • Girilen tutar ödenmemiş toplam tutardan fazla ise
  • Kısmi ödeme yapmış katılımcının tutarı yapılan kısmi ödeme tutarının altında ise

Bir katılımcının tutarı sıfır yapılması durumunda silinmesi gerekmektedir. Uygulama sizi bu durumda silme işlemine yönlendirir.

Evet. Tanımlanan Böl Böl ödeme işlemi üzerinde düzenle butonuna basılır. Açılan sayfadaki şifre alanının altında bulunan güncelle butonu ile şifre güncellenebilir veya kart değiştirilebilir.

Harcamasız Böl Böl işlemi için tanımlanan şifre, kart şifresi, ikili hesap için tanımlanan şifre veya daha önce tanımladığınız bir harcamasız böl böl işlem şifresinden farklı olmalıdır.

Evet. Kısmi ödeme imkânı mevcuttur. Tutarı değiştirerek işlemi onaylayabilirsiniz.

Harcamasız Böl Böl ödemeler tanımın yapıldığı hesap üzerindeki hesap hareketlerinde en üstte yer almaktadır. Aynı zamanda İşlemler > Bekleyen işlemlerim > Bekleyen Böl Böl Ödemeler alanından gönderdiğin veya katıldığın bekleyen böl böl işlemleri görüntüleyebilirsin.

Harcamasız ortak ödeme iptal edilebilir mi?

Evet. Harcamasız ortak ödeme işlemini İşlemler > Bekleyen işlemlerim > Bekleyen Böl Böl Ödemeler alanından bulduktan sonra işlem üzerine tıklayarak düzenleme işlemleri yapabilir, dilersen en aşağıda bulunan Böl Böl Ödemeyi Durdur butonu ile iptal edebilirsin.

ÜCRETSİZ ÜYE OL

FUPS diye indir, bütçeni cebinden FUPS diye yönet sen de!

Apple Store'dan indirin Google Play'den alın AppGallery ile keşfedin